ZASŁONY RZYMSKIE

Zasłony – doskonały pomysł na dekorację każdego okna!

1. Zasłony rzymskie

Zasłony rzymskie to modne i bardzo eleganckie dekoracje okienne, które zwija się przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego bądź elektrycznie. Efektowne fałdy powstające po podciągnięciu rolet doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach. Mogą być instalowane do ściany lub do sufitu.

Zalety produktu:

  • Wszechstronny sposób mocowania: we wnęce okiennej, na ścianie lub do sufitu.
  • Funkcjonalność konstrukcji, znajdującej praktyczne zastosowanie w każdym pomieszczeniu.
  • Dowolność łączenia wzorów i kolorów oraz możliwość zmiany miejsc paneli.
  • Mocowanie pasów tkanin na rzep.Szybki montaż i demontaż.
  • Zabezpieczenia Child Safety – zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w zasłonach sterowanych łańcuszkiem koralikowym.
  • 36 miesięcy gwarancji.

zasłony rzymskie

Od góry czy od dołu?

Zupełnie nowym i praktycznym rozwiązaniem są rolety rzymskie w systemie RVS. Jest on montowany w świetle szyby, a co za tym idzie – nie utrudnia otwierania skrzydeł okiennych. To rozwiązanie, które zapewnia swobodę w przesłanianiu dowolnie wybranej części okna. Rynny takiej rolety (górną i dolną) możesz dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej, za pomocą wygodnych uchwytów. W ten sposób roleta utworzy w oknie efektowne zakładki.

Konstrukcja rolety RVS składa się z dwóch rynien (górnej i dolnej), do których przy pomocy rzepa mocowana jest tkanina dekoracyjna. Rynny rolety rzymskiej RVS można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej przy pomocy uchwytów sterujących zamontowanych na rynnie. Sterując rynną możemy zasłaniać od góry i od dołu wybrany fragment szyby. Dzięki sznurkom napinającym, roletę można zatrzymać na dowolnej wysokości. W ten sposób osłona może utworzyć w oknie zazdrostkę z efektownymi zakładkami. Jedną z najważniejszych zalet tego systemu jest łatwość zdjęcia i wyprania tkanin.

Znalezione obrazy dla zapytania zasłony rzymskie w salonie

zasłona rzymska w salonie

Podobny obraz

wzorzysta zasłona rzymska jako dekoracja okna w salonie

Kolekcja tkanin dedykowana do zasłon rzymskich ok. 200 tkanin dekoracyjnych w tym tkaniny transparentne, dimout i blackout.

Ponadto w zależności od kolorów okna lub detali okiennych możemy dobrać odpowiedni kolor systemu rolety rzymskiej RVS. Dostępne kolory w standardzie to: biały, brąz, antracyt, silver, mosiądz.

Znalezione obrazy dla zapytania zasłony rzymskie w kuchni

wzorzyste zasłony rzymskie jako dekoracja okna w kuchni

2. Zasłony austriackie 

Zasłony austriackie są lekko umarszczone wzdłuż górnej krawędzi. Opuszczona wygląda podobnie do zwykłej zasłony rzymskiej, a wskutek podciągania marszczy się dodatkowo w pionie.

Podobny obraz

zasłona austriacka

 

Parametry techniczne zasłon austriackich:

-Wykończenie rolety u dołu: austriackie bufy.
-Strona sterowania: prawa lub lewa – do wyboru.
-Sposób montażu: bezinwazyjnie za pomocą uchwytów osadzanych na ramie okna lub inwazyjnie do ściany lub sufitu.
-Mechanizm: sznurkowy lub koralikowy [samohamujący]

 

 

 

 

Pasowanie wzoru: Wzór tkanin na zasłonie nie jest pasowany, co znaczy to, że rolety uszyte z tkaniny wzorzystej nie będą idealnie takie same.

Szczegóły szycia: Zasłony szersze niż 130cm, mają doszywane boki z dwóch stron z tej samej tkaniny, tak aby uzyskać daną szerokość zasłony. Jest to spowodowane szerokością belki tkaniny która zazwyczaj wynosi 140cm. Mimo tego uszyte tak rolety wyglądają bardzo estetycznie.
Sposób zwijania: tkanina marszczona na górny profil [tkanina osadzona na rolecie na mocnych rzepach]
Maksymalny wymiar zasłony: 200 na 260 centymetrów.
Rozmiar gotowej przesłony: wymiary produktów wykonanych z tkanin objęte są tolerancją w granicach +/- 1 cm na długości i +/- 2 cm na szerokości. Margines błędu w wymiarach jest wynikiem właściwości materiału.

Podobny obraz

zasłona austriacka

Właściwości funkcjonalne:

  1. Poziom zaciemnienia przestrzeni okiennej: niskie, średnie i wysokie w zależności od wybranej tkaniny, koloru i faktury.
  2. Odporność na wilgoć: dobra.
  3. Łatwość utrzymania czystości: bardzo wysoka; tkanina materiałowa może być okresowo prana w pralce lub oczyszczana za pomocą zwilżonej gąbki/szmatki.
  4. Zastosowanie: szerokie: zasłony austriackie mogą być montowane w kuchniach, pokojach dziecięcych, salonach, pomieszczeniach reprezentatywnych, biurach, łazienkach i sypialniach.

Zachęcamy Państwa do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą zasłon!