Montaż drzwi zewnętrznych
Prawidłowy montaż drzwi zewnętrznych jest niezwykle ważny jeśli chcemy zachować ich parametry techniczne. Źle osadzone drzwi grożą powstawaniem mostków termicznych i stratami ciepła. Stawiają opór przy zamykaniu, zatrzaskują się lub otwierają w niepożądanych momentach. Montaż drzwi najlepiej rozpocząć dopiero pod koniec prac wykończeniowych. Zwłaszcza jeśli wybraliśmy droższą stolarkę – o wysokich walorach estetycznych i dobrych parametrach. Podczas uciążliwych robót drzwi mogą zostać uszkodzone lub kompletnie zniszczone. Montaż drzwi zewnętrznych należy rozpocząć od przygotowania otworu w którym w pierwszej kolejności montuje się ościeżnicę. Po wstępnym ustawieniu ościeżnicy następuje montaż skrzydła, aby móc sprawdzić, czy drzwi działają prawidłowo. Powinny lekko się zamykać, a uchylone – pozostawać w tym samym miejscu. W razie problemów należy wyregulować ościeżnicę, używając klinów. Jeśli wszystko jest w porządku, można ściągnąć skrzydło i przystąpić do mocowania drzwi.
Ciepły montaż drzwi zewnętrznych
Po zamocowaniu ościeżnicy uszczelniamy szparę między murem a futryną za pomocą pianki niskoprężnej. Jeśli planujemy montaż drzwi wejściowych do mieszkania w bloku, albo w naszym domu znajduje się wiatrołap, możemy poprzestać na użyciu pianki. W pozostałych przypadkach warto zastosować dodatkowe uszczelnienie, jest to tzw ciepły montaż drzwi zewnętrznych. Szczeliny między ościeżnicą a ścianą są izolowane przy pomocy specjalnych taśm i folii, które chronią przed wiatrem, stratami ciepła i wilgocią.
Istotną rolę odgrywa prawidłowy montaż progu. Powinien być szczelny i stabilny. Źle zamontowany próg grozi wychłodzeniem i zawilgoceniem domu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór ciepłego progu termicznego. Próg montuje się w uprzednio przygotowanej szczelinie w posadzce i zabezpiecza dodatkową warstwą izolacji.
Montaż drzwi wewnętrznych
Nadrzędna zasada podczas montażu drzwi wewnętrznych brzmi – drzwi osadzamy po zakończonym remoncie. Drzwi absolutnie nie można osadzać w niedawno otynkowanej czy wymurowanej ścianie! Wszystkie tzw. prace mokre (nakładanie tynków, gładzi czy farby) muszą być zakończone, a pomieszczenie suche i dobrze wywietrzone. Po przygotowaniu otworu należy przystąpić do montażu drzwi wewnętrznych. W pierwszej kolejności przystępujemy do osadzania ościeżnicy w otworze w ścianie. Do wyboru mamy ościeżnicę stałą lub regulowaną. Ościeżnica stała jest znacznie tańsza od regulowanej. Kolejnym etapem montażu drzwi wewnętrznych jest osadzenie skrzydła w zawiasach. Na poprawnie zamontowanej ościeżnicy drzwi powinny być nieruchome. Jeśli zauważyliśmy minimalne odchylenia na zewnątrz lub do wewnątrz trzeba wyregulować skrzydło w zawiasach. W tym celu delikatnie należy dokręcić zaciski w zawiasach.
Montaż drzwi przesuwnych
W naszej ofercie znajdą Państwo również montaż drzwi przesuwnych, które w ostatnim czasie bardzo zyskały na popularności. Montaż takich drzwi również należy rozpocząć od przygotowania otoworu i zamontowania prowadnic. W ostatnim kroku wystarczy jedynie zamontować wózki na górnej części skrzydła. Po zamontowaniu wózków jezdnych nakładamy skrzydło na górną prowadnicę. Następnie sprawdzamy poprawność działania. Jeśli montaż przebiegł prawidłowo, montujemy ogranicznik otwarcia. Pamiętajmy, że montaż drzwi przesuwnych można z powodzeniem dokonać w miejscu tradycyjnych drzwi.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu 661 815 420.
Cena montażu drzwi zewnętrznych, wewnętrznych i przesuwnych
Cena montażu drzwi zewnętrznych jak i wewnętrznych zależy między innymi od ich rodzaju, wielkości i stopnia przygotowania otworu. Koszty montażu mogą okazać się wyższe jeśli nastąpi potrzeba wycięcia otworu, jego przerobienia lub jeśli usługa montażu drzwi będzie połączona z usługą demontażu starej stolarki otworowej.
Nie wiesz jakie drzwi są odpowiednie dla Ciebie?
Poniżej kilka praktycznych porad!
Jakie drzwi wybrać? Praktyczne porady i aranżacje.
Drzwiom zewnętrznym i wewnętrznym nie zawsze poświęcamy należytą uwagę. Mają być przede wszystkim solidne oraz wygodne w użytkowaniu, ale co z estetyką? Współcześni projektanci wnętrz dokładają starań, żeby drzwi ciekawie wpisywały się w wystrój i stanowiły jego spójny element.
Drzwi drewniane lub z okleiną drewnopodobną cieszą się niesłabnącą popularnością. I właściwie nie ma się czemu dziwić – odcieni drewna jest tak wiele, że łatwo dobrać ten pasujący do wnętrza. Zwykle wybieramy drzwi ciemniejsze niż ściany, w których są montowane. Do białych ścian pasują drzwi w kolorze jasnego drewna, do beżowych, morelowych czy zielonych – ciemne. Aby drzwi zyskały na lekkości i nie przytłoczyły wnętrza, zdecydujmy się na model z przeszkleniami. Do wyboru jedna większa szyba (z mlecznego szkła) lub wąskie prześwity w ciekawej kompozycji. Druga opcja ma świetne walory dekoracyjne. Jeśli chcemy, by drzwi dobrze komponowały się ze ścianą, skuśmy się na model bezprzylgowy.
W jasnych, nowoczesnych wnętrzach często pojawiają się drzwi wewnętrzne – białe, nowoczesne, które doskonale wpisują się w skandynawski design. Mogą być idealnie gładkie, z prześwitami bądź subtelnymi wzorami. W tej ostatniej grupie znajdziemy drzwi ze żłobieniami w formie płytkich linii układającymi się w proste, geometryczne kompozycje. To z jednej strony urozmaicenie w designie, a z drugiej nawiązanie do nowoczesnej stylistyki w aranżacji wnętrz.
Jeśli zarówno ściany, jak i drzwi są białe, zyskujemy wystrój tzw. total look, czyli jednolity kolorystycznie. Takie rozwiązanie zadowoli zwłaszcza minimalistów i fanów oszczędnego dekoru. Jednak białe drzwi mogą również być dopasowane do ściany na zasadzie kontrastu.
,W tym sezonie panuje moda na ciemną szarość, granat oraz głęboką zieleń. Na tle ściany w takim kolorze białe nowoczesne drzwi pokojowe będą wyraźnie widoczne, a kontrast barwny ożywi i zdynamizuje wnętrze. Poniżej przykładowe aranżacje.
Choć kolory drewna i biel stanowią najczęstszy wybór, jeśli chodzi o drzwi, warto zwrócić uwagę także na inne barwy:
Czerwone drzwi: mocne, wyraziste, stanowiące ważny element wystroju. Doskonale zaprezentują się na tle białych bądź szarych ścian. To jednak opcja dla odważnych, tym bardziej że z czerwienią warto postępować rozważnie (może przytłoczyć wnętrze). Dlatego dobrze, jeśli drzwi wewnętrzne w kolorze czerwonym będą jedynym tak wyrazistym akcentem w pomieszczeniu.
Granatowe drzwi: jeżeli nie wiesz, jaki kolor drzwi wewnętrznych będzie odpowiedni do jasnych ścian, postaw na granat. Z bielą ściany stworzy orzeźwiający duet, a z drewnem na parkiecie – ponadczasowo eleganckie zestawienie. Granat dobrze wypadnie także na tle ściany ceglanej bądź obłożonej płytkami cegłopodobnymi. Nie bójmy się też tego koloru w zestawieniu z boazerią – zarówno klasyczną, jak i angielską.
Zielone drzwi: ciemna, tzw. butelkowa zieleń znana jest z drzwi zewnętrznych w wiekowych kamienicach (częściej np. w Wielkiej Brytanii niż w Polsce). W tym roku zieleń powraca do łask, dlatego warto zainteresować się tym kolorem. Dobry duet stworzy z jasnymi, ciepłymi barwami ziemi albo odcieniem ceglanym. Mamy do wyboru m.in. zieleń butelkową, limonkową, groszkową czy elegancki szmaragd.
Warto pamiętać, że nowoczesne drzwi pokojowe w każdej chwili możemy przemalować na inny kolor. Dotyczy to zwłaszcza modeli, które mocno się opatrzyły. Alternatywę dla farby stanowią proste w aplikacji naklejki, folie dekoracyjne lub okleiny.
Drzwi i ściana to tylko jeden z aranżacyjnych aspektów. Zwykle drzwi wewnętrzne i zewnętrzne dobiera się w taki sposób, by pasowały do stolarki okiennej. Można zdecydować się na identyczny kolor i materiał albo pobawić się odcieniami. Dopasowanie do okien nie jest oczywiście obowiązkowe, choć bardzo wskazane. W ten sposób na poziomie detali aranżacyjnych zyskamy spójność i motyw przewodni.
Druga istotna sprawa to zestawienie koloru drzwi i posadzki. Tutaj mamy kilka możliwości.
- Pierwsza: drzwi w podobnym lub identycznym kolorze jak parkiet. Zapewnia to taki efekt, jakby parkiet niejako wspinał się do góry. Wtedy jednak dobierzmy kontrastową barwę ściany – w przeciwnym razie będzie bardzo monotonnie.
- Druga opcja to gra odcieniami – inny na posadzce niż na drzwiach. Mogą to być jedynie różne nasycenia tej samej barwy bądź mocny kontrast kolorystyczny.
Trochę dużo tych informacji ale Ty nie musisz tego wszystkiego wiedzieć.
Nie czekaj i skontaktuj się z nami!
Doradzimy Ci jaki rodzaj produktu będzie dla Ciebie odpowiedni.
Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Nie musisz wychodzić z domu.
Zadzwoń 661 815 420
Przyjedziemy do Ciebie ze wzornikiem, doradzimy i dokonamy pomiaru.
Cechuje nas profesjonalizm, szybkość działania i zaangażowanie.
Zapraszamy także mieszkańców sąsiednich miejscowości: Buk, Grodzisk Wielkopolski, Kościan, Opalenica, Poznań, Stęszew, Szamotuły, Wolsztyn, Zbąszyń, Opalenica i Boruja Kościelna.