Rolety wewnętrzne

 

Rolety okienne stały się efektownym elementem wyposażenia niemal każdego mieszkania. Stanowią wygodną alternatywę dla ciężkich zasłon i mogą posiadać duże walory dekoracyjne. W ofertach handlowych znajdziemy wiele typów rolet okiennych. Poszczególne produkty różnią się od siebie wzornictwem, materiałem, specyfiką i oczywiście ceną.

Rolety wewnętrzne ekranowe

Rolety ekranowe – to jedne z najbardziej funkcjonalnych produktów. Świetnie sprawdzają się zarówno w domach, biurach jak i w placówkach użyteczności publicznej. Roleta ekranowa składa się ze zwijanego pasa materiału (najczęściej poliester, PCV bądź włókno szklane). Dobry jakościowo materiał zyskuje odporność na uszkodzenia mechaniczne i nie odbarwia się pod wpływem działania promieni słonecznych. Roleta ekranowa może być wolnowisząca lub umieszczona w specjalnej kasecie (typ mini).

Rolety wewnętrzne wolnowiszące

Znalezione obrazy dla zapytania rolety wolnowiszące

roleta wolnowisząca

 

 

Produkty wolnowiszące z reguły nie zapewniają pełnego zaciemnienia pomieszczenia. Ich materiał przepuszcza rozproszone promienie słoneczne i zabezpiecza wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem.

 

Znalezione obrazy dla zapytania rolety wolnowiszące

roleta wolnowisząca

Rolety wewnętrzne w kasecie

Znalezione obrazy dla zapytania rolety w kasecie

roleta w kasecie

Rolety w kasecieto tkaniny połączone z dwoma prowadnicami, które przytwierdzają materiał tuż przy szybie. Mechanizm można przykręcić lub przykleić do skrzydła okiennego. Tkanina jest szczelnie zamknięta wewnątrz kasety, dzięki czemu nie blaknie pod wpływem słońca i wolniej się niszczy niż rolety wolnowiszące. Kasety najczęściej wykonane są z PCV lub aluminium. Takie rozwiązanie szczególnie polecane jest do okien z wywietrznikami, do których nie pasują systemy wolnowiszące.

Istotne cechy rolety w kasecie:

  • precyzyjne prowadzenie przyszybowe,
  • szeroki wybór tkanin i wzorów samej kasety,
  • mechanizm pozwala na całkowite zwinięcie rolety, co ogranicza osadzaniu się kurzu i ewentualnemu płowieniu materiału.

Rolety wewnętrzne dzień / noc

Podobny obraz

roleta dzień/noc

Rolety dzień/noc – bardzo ciekawe rozwiązanie dające nam szerokie możliwości aranżacyjne. Roleta składa się z poziomych pasów materiału, które przepuszczają promienie słoneczne bądź zapewniają pełny stopień zaciemnienia. Powyższy typ rolet jest szczególnie polecany do mocno nasłonecznionych pomieszczeń mieszkalnych. Roleta wykonana z grubego materiału bądź folii refleksyjnej zmniejsza stopień nagrzewania się pomieszczeń. Z kolei ustawienie pasów materiału w pozycji „otwartej” sprawia, że do wnętrza dociera dużo promieni słonecznych, które efektywnie doświetlają pomieszczenie.

Nowoczesne wzornictwo oraz bogata kolorystyka sprawiają, że tego typu produkty w niczym nie przypominają starodawnych żaluzji montowanych we wnętrzach okien.

Podobny obraz

roleta dzień/noc

 

 

 

Istotne cechy systemu:

  • bardzo szerokie zastosowanie,
  • mnogość materiałów oraz systemów montażowych,
  • odpowiednie zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji wnętrz.

 

 

Rolety wewnętrzne dachowe

Podobny obraz

rolety dachowe

Rolety dachowe na oknach połaciowych nie można przytwierdzić klasycznych rolet wolnowiszących lub w kasecie, ponieważ tkaniny pod kątem źle by się układały. Rozwiązaniem problemu są specjalne rolety do okien dachowych. Są to systemy wyposażone w sprężyny, które utrzymują materiał tuż przy szybie. Rolety połaciowe dostępne są w wersji z mechanizmem samozwijającym oraz jako plisy. Producenci proponują także zewnętrzne osłony na okna dachowe.

Znalezione obrazy dla zapytania rolety dachowe

rolety dachowe

Istotne cechy rolet  dachowych:

  • zapobiegają swobodnemu zwisaniu materiału rolety,
  • możliwość zasłaniania częściowej powierzchni okna.

 

 

 

Zachęcamy Państwa do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą rolet materiałowych!