Rolety zewnętrzne

ROLETY ZEWNĘTRZNE – DLACZEGO WARTO?

Odpowiedź : tak, warto!

Rolety zewnętrzne posiadają wiele zalet. Zimą stanowią bardzo dobrą izolację cieplną, co pozwala ograniczyc koszty ogrzewania. Z kolei latem chronią nasze wnętrza przed nadmiernym przedostawaniem się promieni słonecznych i tym samym zapewniają nam uczucie przyjemnego chłodu. Ponadto ograniczają hałas przedostający się z zewnątrz i utrudniają włamywaczom wtargnięcie do domu. Niezaprzeczalne są też ich względy estetyczne. Gustownie wykonane rolety zwijane są ozdobą wielu domów.

Wszystkie rolety w naszej ofercie spełniają standardy norm europejskich i są znakowane znakiem CE.


 • Różnorodność rozwiązań sterowania roletami:
  • ręczne, za pomocą paska lub sznurka,
  • półautomatyczne, za pomocą mechanizmu sprężynowego,
  • automatyczne, za pomocą silnika elektrycznego z pełnym oprogramowaniem.
 • Możliwość zamontowania rolet zewnętrznych wewnątrz budynku, celem zaciemnienia pomieszczenia (np. w salach audiowizualnych). Zamontowanie rolet we wnęce okiennej (nie na murze) umożliwia ukrycie prowadnic i skrzynki.
 • Wielkość skrzynki przy roletach zewnętrznych jest uzależniona od wielkości okna oraz wybranego profilu, np. profil 39 lub 45 mm.

ROLETY ZEWNĘTRZNE W SKRZYNKACH ALUMINIOWYCH ŚCIĘTYCH POD KĄTEM 45°

Rolety natynkowe Standard należą do systemów technik osłonowych zewnętrznych, najczęściej montowanych na elewacji, rzadziej we wnęce okiennej.
Jest to system, który można zastosować na każdym etapie.
Charakteryzują się cichą pracą, doskonałą izolacyjnością cieplną oraz wygodną obsługą za pomocą taśmy, linki, zwijacza korbowego oraz napędu elektrycznego.

 

Dane techniczne:

 • Standardowe kolory skrzynek: biały, brązowy jasny, brązowy ciemny, beżowy jasny, szary, srebrny.
 • Wielkości skrzynek: 137, 150, 165, 180, 205.
 • Możliwość zastosowania moskitiery rolowanej

ROLETY ZEWNĘTRZNE W PÓŁOKRĄGŁYCH SKRZYNKACH ALUMINIOWYCH

Rolety natynkowe Rondo należą do systemów technik osłonowych zewnętrznych o interesującym wyglądzie – skrzynka jest zaokrąglona, prowadnice również mogą być zaokrąglone. System ten najczęściej montowany jest na elewacji, rzadziej we wnęce okiennej.
Jest to system, który można zastosować na każdym etapie.
Charakteryzują się cichą pracą, doskonałą izolacyjnością cieplną oraz wygodną obsługą za pomocą taśmy, linki, zwijacza korbowego oraz napędu elektrycznego.

 

Dane techniczne:

 • Standardowe kolory skrzynek: biały, brązowy jasny, brązowy ciemny, szary, srebrny.
 • Wielkości skrzynek: 137, 150, 165, 180, 205.
 • Możliwość zastosowania moskitiery rolowanej.

ROLETY PODTYNKOWE

System rolet podtynkowy, mocowany we wnęce muru w otworze okiennym.
Skrzynka rolety jest dyskretnie wkomponowana w fasadę budynku, a pozostałe elementy rolety można dopasować do barwy okna. Taki sposób montowania daje możliwość zastosowania rolet w istniejących już obiektach – w trakcie modernizacji budynku lub przy wymianie okien.

Dane techniczne:

 • Standardowe kolory skrzynek: biały, brązowy jasny, brązowy ciemny.
 • Wielkości skrzynek: 137,165,180,205.
 • Możliwość zastosowania moskitiery rolowanej.
 • Dostęp do kapy rewizyjnej na zewnątrz budynku, od dołu.
 • Możliwość zabudowania skrzynki

ROLETY W SKRZYNKACH DO ZABUDOWY

Rolety w skrzynkach PVC do zabudowy, montowane w murze razem ze stolarką okienną.
Rolety te mogą być całkowicie lub częściowo zabudowane zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz.
Kapa rewizyjna znajduje się wewnątrz budynku, od spodu. Występują w wielu okleinach drewnopodobnych, przez co bardzo łatwo można je dopasować do wystroju wnętrza.

 

Dane techniczne:

 • Standardowe kolory skrzynek: biały, dąb złoty, dąb bagienny, orzech, mahoń, brąz czekoladowy.
 • Wielkości skrzynek: 165, 205, 245.
 • Możliwość zastosowania moskitiery rolowanej.
 • Dostęp do kapy rewizyjnej od wewnątrz budynku, od dołu.
 • Możliwość zabudowania skrzynki całkowicie lub częściowo

Screen – Osłony typu Screen

To system łączący estetykę oraz ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem pomieszczeń. Dzięki nim można zabezpieczyć wnętrza przed słońcem nie tracąc naturalnego oświetlenia. Dzięki osłonom Screen jesteśmy w stanie zaoszczędzić na kosztach np. klimatyzacji czy sztucznego oświetlenia, a dzięki podniesieniu efektywności energetycznej budynku możemy ograniczyć wydatki eksploatacyjne. Osłony Screen sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. Świetnie będą się komponować w mieszkaniach, domach, biurowcach i innych obiektach użyteczności publicznej. Dzięki szerokiemu wyborowi tkanin oraz dowolnej kolorystyce konstrukcji osłony Screen dają możliwość doskonałego dopasowania do wielu aranżacji.

Żaluzje fasadowe (zewnętrzne)

Są nowoczesną i elegancką osłoną okienną mocowaną na zewnątrz fasady budynku. Lekka i prosta budowa doskonale zafunkcjonuje w zabudowie jednorodzinnej jak nowoczesnych obiektach architektonicznych, charakteryzujących się dużymi przeszkleniami. Chronią wnętrze budynku przed nadmiernym jego nasłonecznieniem, a także, dzięki walorom estetycznym, wpływają na jego zewnętrzny wygląd, często będąc elementem dopełniającym estetycznie projekt fasady. Montowane na dużych elewacjach działają jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji – nie obciążając jej. Między powierzchnią lamelową, a szybą wytwarza się bariera termiczna, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku nawet o 10°C. Lamele można podnosić i opuszczać, zmieniać kąt ustawienia, co pozwala na regulowanie dostępu światła i ciepła do wnętrza pomieszczeń. Wysokość pakietu złożonych lameli w pozycji podciągniętej jest różna w zależności od typu żaluzji i jej wysokości. Ta wielkość jest istotna z punktu widzenia projektu architektonicznego, bowiem zwykle należy zostawić odpowiednio dużo miejsca nad oknem, aby zmieścić cały pakiet lamel. Szeroka gama kolorystyczna pozwala idealnie dostosować żaluzję zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych obiektów architektonicznych

Trochę dużo tych informacji ale Ty nie musisz tego wszystkiego wiedzieć.

Nie czekaj i skontaktuj się z nami!

Doradzimy Ci jaki rodzaj produktu będzie dla Ciebie odpowiedni. 

Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Nie musisz wychodzić z domu.

Zadzwoń 661 815 420

Przyjedziemy do Ciebie ze wzornikiem, doradzimy i dokonamy pomiaru.

Cechuje nas profesjonalizm, szybkość działania i zaangażowanie.

Zapraszamy także mieszkańców sąsiednich miejscowości: Buk, Grodzisk Wielkopolski, Kościan, Opalenica, Poznań, Stęszew, Szamotuły, Wolsztyn, Zbąszyń, Opalenica i Boruja Kościelna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy Państwa do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą rolet zewnętrznych!