Bramy

Naszym klientom oferujemy szeroki wybór bram garażowych uchylnych jak i segmentowych wraz z usługą montażu bramy. Oprócz bram posiadamy również nowoczesne i sprawdzone napędy do bram.

Brama garażowa… Musi być wygodna, bezpieczna, odporna na działanie czynników atmosferycznych, estetyczna. Bramy garażowe dobiera się w zależności od projektu garażu i jego umiejscowienia. Brama uchylna na przykład świetnie sprawdza się w garażach połączonych z bryłą domu.

Posiadamy bogatą ofertę funkcjonalnych oraz bezpiecznych bram garażowych przemysłowych rolowanych i segmentowych spełniająca oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Oba typy bram różnią się między sobą podstawowymi parametrami – gabarytami, wytrzymałością i odpornością na zwiększoną częstotliwość użytkowania. Inne są także materiały zastosowane w ich konstrukcji.

Zwijane bramy garażowe wykonywane są z profili aluminiowych o wysokości 75 mm, docieplanych pianką poliuretanową. Są one zwijane do skrzynek umieszczonych na zewnętrznej ścianie, co pozwala na całkowite wykorzystanie powierzchni wewnętrznej. Do rozwiązań garażowych montuje się silniki, przeznaczone do sporadycznego (kilka razy na dzień) użytkowania. Tam, gdzie konieczne jest zapewnienie częstego dostępu (również w przypadku garaży zbiorowych), stosuje się napędy przemysłowe, które mogą być często uruchamiane bez ryzyka przegrzania.

Drugim typem bram garażowych są konstrukcje segmentowe, których ruchomą przegrodę tworzą segmenty połączone zawiasami. Bramy te – montowane bezpośrednio za otworem wjazdowym – pozwalają na całkowite wykorzystanie jego światła i nie zajmują miejsca przed lub przy otworze bramowym. Pionowy kierunek otwierania umożliwia wykorzystanie całej głębokości zamykanego pomieszczenia. Otwarta brama zajmuje minimalną powierzchnię pod stropem.

Bramy segmetowe

Bramy segmentowe są idealnym rozwiązaniem do zastosowania w nowoczesnych garażach. Konstrukcja bramy pozwala na całkowite wykorzystanie otworu wjazdowego, gdyż brama chowa się całkowicie poza nim, a dodatkowo nie zajmuje miejsca na podjeździe.

Bramy te zbudowane są z paneli stalowych o grubości 40 mm, wypełnionych pianką poliuretanową. Panele mają tłoczenia poziome, a struktura powierzchni przypomina skórkę pomarańczy lub słoje drewna (kolory drewnopodobne).

Brama Segmentowa WIŚNIOWSKI 6000 x 2250 biała brąz 7775828658 - Allegro.pl

Bramy segmentowe

Bramy rolowane

Bramy rolowane mają wszechstronne zastosowanie w obiektach mieszkalnych oraz w obiektach przemysłowych, handlowych, gdzie mogą służyć również do podziału pomieszczeń.

Bramy rolowane nie wymagają dodatkowego miejsca na podjeździe podczas otwierania lub zamykania. Standardowo bramy rolowane wyposażone są w napędy elektryczne z mechanizmem awaryjnego otwierania w przypadku odłączenia napięcia. Mogą one być otwierane i zamykane za pomocą przycisków lub drogą radiową za pomocą pilotów zdalnego sterowania.

Bramy rolowane stalowe i aluminiowe

AUTOMATYCZNE BRAMY GARAŻOWE

Automatyczne Bramy Garażowe to produkty tworzone w oparciu o najnowszą europejską technologię stosowaną w produkcji bram garażowych. Dostępne w kolorach: antracyt, biały, ciemny dąb, jasny dąb.

Elementy są wykonanymi z ocynkowanej blachy, dwuściennymi segmentami (grubość blachy wynosi 0,5 mm).

Panel bramowy wraz z wypełnieniem ma grubość 40 mm, a zastosowanie pianki poliuretanowej wewnątrz, daje w efekcie doskonałe właściwości termoizolacyjne całego produktu.

Przenikalność cieplna paneli 0,51 W/m2K.

W celu wyeliminowania przedostawania się powietrza z zewnątrz,  na całej długości i szerokości nasz wyrób  wyposażony jest w dodatkowe elastyczne uszczelnienia.

Odpowiednia konstrukcja i zastosowanie sprężyn skrętnych montowanych ponad otworem, w nadprożu, pozwala wykorzystać w pełni powierzchnię garażu.

Automatyczna Brama Garażowa posiada system zabezpieczający przeciw pęknięciu sprężyn.

Zastosowane komponenty do produkcji są najwyższej jakości i wyróżniają nasze wyroby wysokim poziomem estetyki.

Istnieje możliwość rozbudowy bramy o drzwi przejściowe i okienka w płacie bramy.

Dzięki zastosowaniu sprawdzonych systemów automatyki, obsługa bram jest prosta i bezawaryjna.

 

NAPĘD DO GARAŻOWYCH BRAM SEGMENTOWYCH

Automatyka jest wyposażona w centralę sterującą z wbudowanym odbiornikiem radiowym 433 MHz. Na obudowie silnika zostały umieszczone przyciski, pozwalające w prosty sposób zaprogramować go, bez potrzeby zdejmowania pokrywy.

 • Stalowa szyna z łańcuchem, gwarantującym maksymalną wytrzymałość,
 • Długość szyny 3300 mm, maksymalne otwarcie bramy do 2300-2400 mm,
 • Wbudowane oświetlenie,
 • Silnik wyposażony w encoder – służący do automatycznego określenia pozycji,
 • Czujnik antyzmiażdżeniowy,
 • Automatyczna regulacja prędkości oraz spowolnienia na otwieraniu i zamykaniu,
 • Możliwość konfiguracji automatyki z produktami innych producentów.

Napęd do bramy garażowej

Automatyka do bram garażowych segmentowych z drzwiami przejściowymi. Automatyka jest wyposażona w centralę sterującą NET, pilot dwukanałowy oraz dodatkowo uchwyt ścienny.

 • Silnik z encoderem 2-kanałowy.
 • Wbudowana centrala centrująca z odbiornikiem.
 • Programowanie do 100 różnych parametrów.
 • Szybki montaż silnika na szynie.
 • Stała, automatyczna regulacja ruchu oraz siły.
 • Procedura programowania zabezpieczona.
 • Szyna z paskiem (cicha praca).
 • Zabezpieczenie czujnikiem otwarcia drzwi.
 • Możliwośc zainstalowania kontraktronu do alarmu.
 • Możliwośc zamontowania fotokomórek.
 • Czujnik antyzmiażdżeniowy.
 • Sterowanie smartfonem (opcja dodatkowa).

Trochę dużo tych informacji ale Ty nie musisz tego wszystkiego wiedzieć.

Nie czekaj i skontaktuj się z nami!

Doradzimy Ci jaki rodzaj produktu będzie dla Ciebie odpowiedni. 

Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Nie musisz wychodzić z domu.

Zadzwoń 661 815 420

Przyjedziemy do Ciebie ze wzornikiem, doradzimy i dokonamy pomiaru.

Cechuje nas profesjonalizm, szybkość działania i zaangażowanie.

Zapraszamy także mieszkańców sąsiednich miejscowości: Buk, Grodzisk Wielkopolski, Kościan, Opalenica, Poznań, Stęszew, Szamotuły, Wolsztyn, Zbąszyń, Opalenica i Boruja Kościelna.