Okna aluminiowe

Warte rozważenia są również okna aluminiowe – anodowane lub lakierowane proszkowo na dowolny kolor, o błyszczącej lub matowej powierzchni bądź takiej imitującej drewno. Pozwalają na realizację bardziej skomplikowanych projektów i dużych przeszkleń np. w nowoczesnym budownictwie, ponieważ aluminium nie odkształca się, jest sztywne, a przy tym bardzo wytrzymałe i odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych czy niszczącą korozję.

Okna aluminiowe zyskują coraz więcej zwolenników, bo są bardzo trwałe, mogą mieć dużą powierzchnię i są coraz cieplejsze. A do tego estetyką idealnie wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne.

Okna aluminiowe - wady i zalety

Aluminium jest niezrównane, jeśli chodzi o konstrukcje wielkoformatowe – ogromne przeszklenia, okna narożne, fasady czy ogrody zimowe. Ma najwyższą spośród wszystkich typów stolarki stabilność i bardzo szerokie możliwości w zakresie kształtów oraz koloru okien i profili. Do niedawna okna aluminiowe miały jedną poważną wadę – były stosunkowo zimne. Obecnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom poprawiającym izolacyjność, również na tym polu aluminium plasuje się na wysokim miejscu.

Dlaczego wybrać okna aluminioweZalety stopów aluminium to lekkość, dobra plastyczność, wytrzymałość oraz odporność na korozję. Produkowane są ze specjalnych profili wytłaczanych ze stopów aluminium zawierających magnez i krzem. Dzięki magnezowi takie profile mają większą wytrzymałość, dzięki krzemowi – większą twardość niż te z czystego aluminium.

 

Znalezione obrazy dla zapytania okna aluminiowe

 

Aluminiowe ramy są bardzo stabilne. Te najszersze pozwalają na konstruowanie przeszkleń o szerokości do 170 cm i wysokości do 290 cm. Zdecydowanym atutem stolarki aluminiowej jest możliwość tworzenia wielkoformatowych okien narożnych. Przeszklenie może wówczas mieć wysokość aż 3 m i składać się z okien o szerokości odpowiednio 2,4 i 3 m. Wąski, delikatny słupek narożny dodaje lekkości i nie zasłania światła szyby. Okna aluminiowe mogą mieć dowolny kształt: prostokątny, kwadratowy, okrągły bądź łukowy.

Choć jeszcze niedawno trudno było w to uwierzyć, obecnie okna aluminiowe mają certyfikaty budownictwa pasywnego. Najcieplejsze skrzydła o referencyjnych wymiarach 123 x 148 cm mają współczynnik przenikania ciepła Uw od 0,53 W/(m2.K). Standardem są już okna o Uw = 0,8-1,1 W/(m2.K). Dobre parametry stolarka aluminiowa zawdzięcza przede wszystkim ciepłym dwukomorowym pakietom szybowym o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2.K). Po zaostrzeniu wymagań normowych, od kiedy całkowity współczynnik U okna nie może przekraczać 1,1 W/(m2.K), w oknach nie stosuje się już pakietów jednokomorowych, bo są za zimne. Przestrzenie międzyszybowe są wypełniane argonem, a tafle rozdzielone ciepłymi ramkami dystansowymi

 

Zachęcamy Państwa do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą okien aluminiowych!